Fundacja Sportów Lotniczych "Młode Orły"


Idź do treści

Ty tez mozesz rozwinac skrzydla

INFORMACJE O PROJEKCIE „Ty też możesz rozwinąć skrzydła”

Zasięg terytorialny projektu : powiat leszczyński

Celem projektu „Ty też możesz rozwinąć skrzydła”, jest umożliwienie młodzieży mieszkającej na terenie powiatu leszczyńskiego ukończenia podstawowego szkolenia szybowcowego lub pierwszego etapu szkolenia paralotniowego.

Fundacja „Młode Orły” pragnie otworzyć drogę do możliwości zawodowych, jakie dają sporty lotnicze. Wielu zawodowych pilotów stawiało swoje pierwsze kroki na leszczyńskim lotnisku. To ludzie, którym udało się połączyć pasję z karierą zawodową. Nasi piloci latają w liniach lotniczych na całym świecie, dla państwowych i prywatnych firm. Przychodząc na leszczyńskie lotnisko zrobili pierwszy krok do zdobycia umiejętności i wiedzy, rozpoczynającej ich karierę lotniczą, co jednocześnie stało się sposobem na życie.
Do lat 90-tych państwo w dużym stopniu finansowało latanie, brak takich środków również nie pomaga młodym ludziom w podjęciu działania.
Dlatego, poprzez naszą działalność, pragniemy zdobyć fundusze, dzięki którym młode osoby, nie posiadające wystarczającej ilości środków finansowych, będą miały możliwość ukończenia podstawowego szkolenia szybowcowego lub pierwszego etapu szkolenia paralotniowego.
Dzisiejszy świat młodych ludzi to wirtualny świat, pozbawiony prawdziwych emocji i przeżyć, z którego młodym ludziom często trudno się wyrwać. Nasze działania mają na celu mobilizację do aktywnego spędzania wolnego czasu, jako alternatywa dla telewizji, komputera itp.

Główne cele projektu to:
- zdobycie nowych umiejętności pod kierunkiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry szkoleniowej;
- poszerzenie horyzontów myślowych poprzez pokazanie możliwości pokierowania własną ścieżką kariery jaką dają sporty lotnicze (spotkania z doświadczonymi pilotami;
- rozwój zainteresowań i precyzowania własnych celów i pasji;
- likwidacja barier wśród młodych ludzi;
- wzrost szacunku do historii, tradycji, wiedzy i doświadczenia starszych kolegów lotników;
- rozbudzenie zainteresowania sportem lotniczym;
- zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w życie lotniska posiadającego duże tradycje lotnicze;
- integracja społeczności lokalnej;
Adresaci projektu
Młodzież mieszkająca na terenie powiatu leszczyńskiego w wieku: kurs szybowcowy od 14 do 25 lat, kurs paralotniowy od 15 do 25 lat.

Pytania dotyczące projektu prosimy kierować na adres
biuro@mlodeorly.org.pl
lub pod nr tel:
+48609561622

Strona główna | Aktualnosci | Przekaz 1% | Projekty | Dokumenty | O Nas | Kontakt | Partnerzy i Sponsorzy | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego